دوره آموزش کاربردی مدل بارش- رواناب HEC-HMS

سری نرم افزارهای HEC توسط مرکز مهندسی هیدرولوژی ارتش آمریکا در شاخه های مختلف هیدرولیک، هیدرولوژی و مهندسی آب تهیه شده و در سراسر جهان برای خود شهرت قابل توجهی کسب کرده است. اولین سری این نرم افزارها تحت عنوان HEC-1 مربوط به شاخه هیدرولوژی است که در سال ۱۹۶۸ ارائه شده و قادر است پاسخ حوضه آبریز آبریز را نسبت به یک بارش، به صورت جریان سطحی و سیلاب شبیه سازی نماید. در دهه ۹۰ میلادی با گسترش سیستم عامل Windows روی رایانه های شخصی، بازبینی عمده ای روی این نرم افزار به عمل آمد و نسخه گرافیکی این نرم افزار، تحت عنوان HEC-HMS وارد عرصه مهندسی گردید.

نرم افزار HEC-HMS برای حل محدوده گسترده ای از مسائل هیدرولوژیکی در محدوده وسیعی از سطوح جغرافیایی با توپوگرافی متفاوت قابل استفاده است. از جمله این مسائل می توان به مطالعات آبرسانی حوضه های رودخانه های بزرگ، محاسبه رواناب حوضه ها، جمع آوری آبهای سطحی در شهرها، روندیابی سیلاب در رودخانه ها و مخازن، طراحی سریز مخازن، تحلیل هیدروگراف سیلاب های ناشی از شکست سد، تاثیر روند شهرسازی در هیدرولوژی حوضه ها، مطالعات کاهش خسارات سیلاب و . . . اشاره نمود.

با توجه به توضیحات فوق و در راستای برآورده کردن نيازهای جامعه مهندسين و دانشجويان کشور، گروه علمی- آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ اقدام به تهيه دوره آموزش علمی و کاربردی مدل HEC-HMS نمود.

 

99,900 تومان 80,000 تومان افزودن به سبد خرید

LOGO

مهمترين ويژگی های اين دوره آموزشی به شرح زير می باشد:

۱- بررسی تمامی جزئيات و نکات مربوط به روشهای برآورد نفوذ، محاسبه رواناب، دبی پايه و رونديابی جریان

۲- تشريح نحوه محاسبه پارامترهای مربوط به هر کدام از معادلات مورد استفاده در مدل

۳- بررسی و تشريح روشهای مختلف تعريف داده های هواشناسی و نحوه ساخت آنها

۴-  اجرای مدل و تجزيه و تحليل خروجی های مدل

نکته: توصيه می شود برای آشنايی هر چه بيشتر با مدل و منوهای آن به آموزش ارائه شده در آکادمی (مدلسازی فرآيند بارش- رواناب با HEC-HMS ) مراجعه کنيد.

لينک دانلود بخش ۱ مربوط به اين دوره که با کيفيت بالا تهيه شده به شرح زير می باشد. این ويدئو رايگان بوده و برای تهيه ويدئوهای بعدی می توانيد اقدام به خريد پکيج کامل اين دوره آموزشی نمائيد (کل دوره آموزشی در قالب ۳۰ فایل ویدئویی میباشد).

HEC44

آموزش کاربردی مدل بارش- رواناب HEC-HMS – بخش ۱

رمز عبور : ۹۶۸۸۳۸۴

 

 

منبع : آکادمی علمی - آموزشی هيدرولرنينگ