استخراج نقشه توپوگرافی از روی تصاویر ماهواره ای Google Earth

نقشه های توپوگرافی یکی از مهم ترین داده های موردنیاز در مطالعات مهندسی و تحقیقات علمی می باشد. در حال حاضر سازمان نقشه برداری کشور به عنوان مهم ترین مرجع رسمی در زمینه تهیه نقشه های توپوگرافی با مقیاس مختلف به شمار می آید. عمده این نقشه ها از روی تصاویر ماهواره ای و هوائی حاصل شده و با برداشتهای زمینی تدقیق می گردند. تهیه این نقشه ها در بسیاری از پروژه ها هزینه زیادی در بر دارد و به همین علت استفاده از آنها در مطالعات فاز یک و یا فاز شناخت چندان اقتصادی به نظر نمی رسد. از مهم ترین کاربردهای نقشه های توپوگرافی می توان به استخراج پارامترهای فیزیوگرافی حوضه، مدلسازی هیدرولوژیکی پدیده بارش رواناب (با استفاده از مدلهای توزیعی و نیمه توزیعی مانند: TOPMODEL، SWAT، TOPKAPI، VIC-3L و . . . )، محاسبه پروفیل طولی آبراهه ها، محاسبه پروفیل طولی خط پروژه به ویژه در مطالعات خطوط انتقال آب یا گاز و . . . اشاره نمود.

topo-map-read

با توجه به اهمیت بالای نقشه های توپوگرافی در مطالعات مهندسی و همچنین تحقیقات علمی، اساتید گروه علمی آموزشی آکادمی هیدرولرنینگ اقدام به تهیه دوره آموزش کاربردی استخراج نقشه توپوگرافی از روی تصاویر گوگل ارث نموده است. در این دوره آموزشی جزئیات مربوط به برداشت دستی و خودکار نقاط از محیط گوگل ارث، نحوه محاسبه ارتفاع، انتقال داده ها به محیط GIS، ساخت مدل رقومی ارتفاعی (DEM)، استخراج نقشه توپوگرافی، استخراج شبکه آبراهه ها و انتقال نقشه توپوگرافی بدست آمده به محیط اتوکد، پرداخته شده است.

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر تمامی لینکهای موردنظر نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی

bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

15,000 تومان افزودن به سبد خرید

FinalLogo

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 

600765_9mgWknLs

 

منبع : گروه علمی - آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ