استخراج منحنی حجم-ارتفاع در ArcGIS و مدل دوبعدی HEC-RAS 5

منحنی حجم-ارتفاع (Storage-Elevation) نشان دهنده نحوه تغییرات حجم نسبت به ارتفاع می باشد که در طراحی و ساخت سدها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. از مهمترین کاربردهای این منحنی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- روندیابی سیلاب در مخزن سد به روش پالس اصلاح شده

۲- محاسبه عمر مفید مخزن و برآورد حجم مرده سد که از رسوب پر شده است

۳- بررسی روند تغییرات حجم آبی یک مخزن در ارتفاع­های مختلف

۴- محاسبه حجم مخزن در تراز نرمال، تراز سریز و تراز تاج سد

Capture

222

 

برای ساخت این منحنی روشهای مختلفی وجود دارد که ساده ترین روش برای ساخت آن استفاده از نرم افزارهایی همچون CIVIL3D، LAND، AutoCAD 3D Map می باشد. اما از آنجائی که نصب این نرم افزارها زمانبر می باشد و برای کار با آنها نیازی به کمی آشنایی با محیطهای مذکور می باشد، در این آموزش کاربردی سعی شده است تا با نرم افزارهای ArcGIS و مدل دوبعدی HEC-RAS 5 که دارای محیط کاربر پسندی هستند، نحوه استخراج این منحنی کاربردی آموزش داده شود. مدت زمان این آموزش در حدود ۳۰ دقیقه میباشد و در آن تمامی جزئیات مربوط به نحوه استخراج منحنی حجم-ارتفاع شرح داده شده است.

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر لینکهای آموزش نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی


bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

10,000 تومان افزودن به سبد خرید

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 

600765_9mgWknLs

 

 

حجم : 98 مگابایت
سایت سازنده : اعضای علمی آکادمی
منبع : آکادمی علمی آموزشی هیدرولرنینگ