آموزش کاربردی ساخت یک نقشه تحت وب با کوانتوم GIS (QGIS)

در دو دهه اخیر وب همه چیز را تغییر داده است و GIS  نیز از این قضیه مستثنی نبوده است. WebGIS به عنوان ترکیبی از سیستم(های) اطلاعات مکانی به عنوان یک رشته علمیِ در حال توسعه، از سال ۱۹۹۳ میلادی شروع به رشد نموده است. اکثریت وسیعی از کاربران اینترنت از ابزارهای ساده تهیه نقشه یا برنامه‌هایی با قابلیتهای مکانی بر روی وب (WebGIS) استفاده می‌کنند بدون اینکه حتی بدانند که WebGIS چیست. به عنوان مثال یک کاربر اینترنت که در یک نقشه اینترنتی مانند Google Maps، آدرسی را جستجو می‌کند در واقع از یک سامانه WebGIS  استفاده می‌کند. اینترنت و وب با حذف محدودیت فاصله، امکان دسترسی آنی به اطلاعات را از سراسر دنیا بدون در نظرگرفتن این موضوع که به چه اندازه کاربر و سرور از هم فاصله دارند، فراهم نموده‌اند.

portal_1-lg

 این موضوع باعث شده که WebGIS  ویژگی‌هایی را داشته باشد که یک سامانه اطلاعات مکانی رومیزی (Desktop GIS) ندارد:

۱- دسترسی عمومی

۲- داشتن تعداد کاربران زیاد

۳- قابلیت بهتر استفاده در سیستم عامل های مختلف

۴- کم هزینه در صورت میانگین‌گیری از تعداد کاربران

۵- سهولت و عمومیت استفاده برای کاربران نهایی

۶- به روزرسانی واحد

۷- برنامه‌های کاربردی متنوع‌تر

WebGIS-2

 

طبیعت استفاده آسان از WebGIS  باعث شده تا کاربران بیشتری از آن استفاده کنند، از طرف دیگر باید طراحان WebGIS  این نکته را در نظر داشته باشند که اکثر کاربران آن، هیچ تجربه یا تخصصی درباره GIS ندارند. تعداد زیاد کاربران باعث گسترش و بهبود عملکرد GIS می‌شود و از طرف دیگر نیز باید WebGIS  قابل گسترش و ارتقا باشد تا با بیشتر شدن کاربران، عملکرد خوب خود را حفظ نماید.

1215

با توجه به اهمیت WebGIS در مطالعات مهندسی، اکادمی علمی آموزشی هیدرولرنینگ اقدام به تهیه دوره “آموزش کاربردی نحوه ساخت یک نقشه تحت وب با استفاده از کوانتوم GIS” نموده است.

آنچه که در این دوره آموزش فرا خواهید گرفت به شرح زیر میباشد:

۱- نحوه دسترسی به پلاگینهای موردنیاز برای ساخت یک نقشه تحت وب

۲- انجام تنظیمات مربوط به نحوه نمایش لایه ها در محیط وب

۳- نحوه افزودن نقشه های مختلف مانند: OSMapٍ ، OpenStreetMap و . . . به عنوان پس زمینه نقشه تحت وب

۴- افزودن مواردی همچون خط کش (جهت اندازه گیری فواصل بر روی نقشه)، مقیاس نقشه، امکان جستجو و گزینه های بزرگنمایی و کوچکنمائی

۵- ساخت نقشه تحت وب و نمایش آن در مرورگر اینترتی

۶- آموزش نحوه بارگذاری نقشه ساخته شده در یک وبسایت واقعی برای رویت توسط تمامی کاربران

imagesKL7TP599

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر لینکهای آموزش نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی


bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

25,000 تومان افزودن به سبد خرید

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 600765_9mgWknLs

 

حجم : 81 مگابایت
سایت سازنده : اعضای علمی آکادمی
منبع : آکادمی علمی آموزشی هیدرولرنینگ