آموزش مقدماتی و پیشرفته ArcGIS (با رویکرد کاربرد در مهندسی آب)

سیستم اطلاعات جغرافیائی (Geographic Information System) یا سیستم اطلاعات مکانی، مجموعه ای متشکل از اجزای داده ها و اطلاعات، سخت افزار، نرم افزار و نیروی متخصص و کاربر می باشد که جهت جمع آوری، ورود، ذخیره سازی، ارزیابی، تجزیه، تحلیل و نمایش داده های توصیفی و مکانی به صورت مرتبط با هم به کار گرفته می شود. GIS امروزه به یکی از ارکان اصلی مطالعات هیدرولوژیکی، مدیریت منابع آب، مدیریت بحران، پایش وضعیت خشکسالی و . . . به شمار می آید و تا کنون بسته های نرم افزاری بسیار متعددی در این زمینه توسعه داده شده که از مهمترین آنها می توان به ILWIS، ArcViewGIS، ArcGIS، QGIS، MAPWindowGIS و . . . . اشاره کرد.

GIS_layers

 

با توجه به کاربرد و نقش GIS در بسیاری از رشته های مرتبط با علوم زمینی، گروه علمی آموزشی آکادمی هیدرولرنینگ اقدام به تهیه دوره “آموزش جامع، کاربردی و مفید در زمینه مباحث مقدماتی و پیشرفته نرم افزار ArcGIS با رویکرد کاربرد در رشته مهندسی آب” نموده است. دوره های آموزشی که در این بسته جامع در نظر گرفته شده، عبارتنداز:

۱- پهنه بندی جامع سیلاب در بستر GIS و با استفاده از الحاقیه HEC-GeoRAS (شامل نحوه استخراج پارامترهای هندسی موردنیاز مدل HEC-RAS، اجرای مدل هیدرولیکی، انتقال نتایج به محیط GIS و پهنه بندی سیلاب)

۲- استخراج خصوصیات فیزیوگرافی حوضه های آبریز در بستر GIS و با استفاده از الحاقیه HEC-GeoHMS (شامل نحوه استخراج تمامی مشخصات فیزیوگرافی و انتقال نتایج به مدل هیدرولوژیکی HEC-HMS)

۳- استخراج خصوصیات فیزیوگرافی در بستر GIS و با استفاده از ابزار Hydrology (استخراج شبکه زیرحوضه ها، رده بندی آبراهه ها، ترسیم پروفیل طولی و . .)

۴- آموزش مقدماتی GIS ( کا با انواع لایه ها، زمین مرجع کردن تصاویر، ویرایش و جستجو در جداول اطلاعاتی لایه ها، وارد کردن داده های اکسلی به محیط GIS، ساخت نقشه های موضوعی مختلف و . . .).

۵- انجام فرآِیندهای پیچیده هیدرولوژیکی با استفاده از Model Builder و ساخت ToolBox در محیط GIS.

۶- ساخت نقشه های توپوگرافی با استفاده از تصاویر Google Earth و در بستر GIS.

۷- آموزش کاربردی نحوه استخراج مدلهای رقومی ارتفاعی (DEMs) 30 متری ASTER.

۸- آموزش کاربردی نحوه استخراج مدلهای رقومی ارتفاعی (DEMs) ۹۰ متری SRTM.

۹- آموزش کاربردی دانلود داده (مدلهای رقومی ارتفاعی، شبکه آبراهه ها، زیرحوضه ها و  . . .) از بانک اطلاعاتی HydroSheds.

مجموع تمامی ویدئوهای مذکور چیزی در حدود ۴۱ ویدئو می باشد. ما به شما تضمین می دهیم که با تهیه این دوره آموزشی می توانید بر نرم افزار ArcGIS و الحاقیه های مرتبط با آن کاملاً شوید. لازم به ذکر است که تمامی دوره های ۹ گانه مذکور به صورت جداگانه و از بخش محصولات سایت نیز قابل خریداری می باشد. با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهید شد که خرید جداگانه هر کدام از آموزشهای مذکور مبلغی در حدود ۱۷۴ هزار تومان می باشد. اما برای شما کاربر عزیز تخفیفی در حدود ۴۰ درصد در نظر گرفته شده و به همین منظور شما می توانید با پرداخت تنها ۱۰۴ هزار تومان به تمامی دوره های مذکور دسترسی پیدا کنید. در هیچ وبسایتی نمی توانید چنین دوره آموزشی کاملی را تهیه کنید و تنها در آکادمی هیدرولرنینگ این امکان میسر می باشد.

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر تمامی لینکهای موردنظر نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی

bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

174,000 تومان 104,000 تومان افزودن به سبد خرید

finalgis

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 

600765_9mgWknLs

 

منبع : گروه علمی - آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ