آموزش مدلسازی دوبعدی سیلاب در یک ناحیه شهری با مدل HEC-RAS 5

ساختار جدیدی که در مدل دوبعدی HEC-RAS مورد استفاده قرار گرفته به قدری جذاب و کاربردی می باشد که تاکنون در کمتر مدلی به کار گرفته شده است. بسیاری از مدلهای دوبعدی متوسط گیری شده در عمق نسبت به ابعاد سلولی بسیار حساس می باشد و کمترین تغییرات در ابعاد محاسباتی می تواند نتایج متفاوتی را بدست دهد. همچنین در بسیاری از مدلهای دو بعدی مانند: CCHE2D، FLO-2D، IRIC و . . . یک سلول محاسباتی می تواند یا خشک باشد و یا تر. اما در مدل جدید HEC-RAS یک سلول محاسباتی میتواند هم خشک باشد و هم تر. به عبارت بهتر جریان میتواند تنها در بخشی از سلول در جریان باشد و بخش دیگر خشک باشد. این مدل از مفهوم تغییرات درون سلولی (Subgrid Variablity) برای محاسبه پارامترهای جریان در داخل هر سلول استفاده مینماید و این در حالیست که عمده مدلهای دو بعدی از چنین توانائی ارزشمندی برخوردار نمی باشد. اجرای مدل در دو حالت موج دیفیوژن (Diffusion Wave) و موج کاملاً دینامیک (Full Momentum) میسر می باشد. همچنین پشتیبانی از انواع داده های رستری (مانند: Float، Tiff و adf)، امکان دسترسی به منابع آنلاین نقشه مانند Google Earth، Bing Sattellit، NASA USDA NAIP Infrared و . . .، استفاده از هسته های مختلف پردازنده مرکزی (CPU) رایانه از دیگر توانائی های این مدل ارزشمند می باشد. به جرات میتوان گفت که در حال حاضر چنین توانائی هایی در کمتر مدل دو بعدی قابل مشاهده می باشد. از لینکهای زیر میتوانید نسخه جدید مدل HEC-RAS را دانلود نمائید:

download

لینک دانلود مدل دو بعدی HEC-RAS 5

HEC5

با توجه به اهمیت و کاربرد این مدل در تحقیقات علمی و مطالعاتی مهندسی، گروه علمی آموزشی آکادمی هیدرولرنینگ اقدام به تهیه دوره های آموزشی کاربردی از جنبه های مختلف این مدل ارزشمند نموده است. اولین دوره ای که برای معرفی این مدل توانمند در نظر گرفته شده عبارتست از “آموزش مدلسازی دو بعدی سیلاب ناشی از طغیان آب رودخانه در یک ناحیه شهری“. در این دوره آموزشی تمامی جزئیات مربوط به ساخت شبکه محاسباتی دو بعدی، تعریف سریزهای جانبی، تشریح کلی پدیده شکست سازه هیدرولیکی، تنظیمات عددی برای اجرای بهتر مدل و در نهایت ایجاد خروجی های گرافیکی و انیمیشنی از مدل دو بعدی ارائه شده است. در شکلهای زیر نمائی از برخی خروجی های این مدل نشان داده شده است.

VEL-2D

DEPTH-2D

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی

bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر تمامی لینکهای موردنظر نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

30,000 تومان افزودن به سبد خرید

 

hec5-logo2

 

منبع : گروه علمی - آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ