آموزش جامع پهنه بندی سيلاب در بستر GIS

مقاطع عرضی يکی از مهمترين ورودی‌های مدل‌های يک بعدی مانند HEC-RAS به شمار می‌آيند. برداشت مقاطع به صورت دستی معمولاً بسيار وقت‌گير و پر هزينه بوده و همچنين انتقال اطلاعات به شيوه دستی به HEC-RAS کاری پرزحمت و طاقت‌فرسا می‌باشد. با توجه به اين مشکلات، اداره مهندسی ارتش آمريکا اقدام به تهيه و توسعه بسته نرم‌افزاری (الحاقيه) HEC-GeoRAS در محيط سيستم اطلاعات جغرافيايی (GIS) نموده است. اين بسته‌ نرم‌افزاری با محيط نرم‌افزار HEC-RAS انطباق داشته و با صرف زمان کمتر و دقت بيشتر، اطلاعات پايه هندسی که نقش مهمی در سيستم تحليل رودخانه را دارا می‌باشند، تهيه می‌نمايد.

در راستای برآورده کردن نيازهای جامعه مهندسين و دانشجويان، گروه علمی- آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ اقدام به تهيه دوره آموزشی کامل الحاقيه HEC-GeoRAS نمود.

GEORAS

34,900 تومان افزودن به سبد خرید

مهمترين ویژگی های اين دوره آموزشی به شرح زير می باشد:

۱- بررسی تمامی جزئيات و نکات مربوط به استخراج مقاطع عرضی در محيط GIS،

۲- نحوه انتقال به مدل يک بعدی HEC-RAS ،

۳- اصلاحات موردنیاز در مدل هیدروليکی،

۴-  اجرای مدل و انتقال نتایج هيدروليکی به محيط GIS،

۵- پهنه بندی سيلاب به ازای دبی های مختلف،

۶-  پهنه بندی توزيع سرعت در طول رودخانه،

 

نکته: برای فراگیری این دوره آموزشی فرض بر این است که کاربر از آشنائی کافی با نرم‌افزارهای HEC-RAS و ArcGIS برخوردار می‌باشد. لينک دانلود بخشهایی از اين آموزش جامع و کاربردی به شرح زير می باشد (کل دوره آموزشی در حدود ۲ ساعت و در قالب ۱۲فایل ویدئویی میباشد). ويدئوهای مربوط به بخش ۱ و ۲ رايگان بوده ولی برای دريافت بخشهای ديگر اين آموزش، بايستی آنها را خريداری نمائيد. برای دريافت بخشهای مزبور لطفا با مدير آکادمی تماس بگيريد (info@hydrolearning.ir).

آموزش جامع پهنه بندی سيلاب در بستر GIS – بخش ۱

آموزش جامع پهنه بندی سيلاب در بستر GISبخش ۲

GEORAS2

برای آن دسته از کاربرانی که با محدوديت سرعت اينترنت و حجم دانلود روبرو هستند، نسخه کم حجم آموزشهای فوق آماده و بر روی سايت آپارات بارگذاری شده است. اما به کاربران محترم توصيه می شود برای يادگيری بهتر، از نسخه های با کيفيت استفاده نمايند.

 

آموزش جامع پهنه بندی سيلاب در بستر GISبخش اول

آموزش جامع پهنه بندی سيلاب در بستر GIS بخش دوم

 

منبع : آکادمی علمی - آموزشی هيدرولرنينگ

آموزش استفاده :

برای دريافت الحاقيه HEC-GeoRAS و همچنين مدل هيدروليکی HEC-RAS به لينکهای زير مراجعه نمائيد:

 

لينک مستقيم دانلود الحاقيه HEC-GeoRAS

لينک مستقيم دانلود مدل هيدروليکی HEC-RAS