آموزش جامع و کاربردی مدل یک بعدی و دو بعدی HEC-RAS

مدل یک بعدی HEC-RAS سالهاست که به عنوان یک مدل محبوب و پرکاربرد در بسیاری از مطالعات و تحقیقات مورد استفاده قرار گرفته است. این مدل توسط مهندسین ارتش ایالات متحده آمریکا توسعه داده و توانائی تحلیل جریانهای ماندگار، غیرماندگار، مدلسازی رسوب، کیفیت آب و مدلسازی سازه های هیدرولیکی را دارا می باشد. این مدل در سالهای اخیر با تغییر و تحولاتی همراه بوده و تقریبا هر ساله نسخه جدیدی از این مدل با یک توانائی ویژه به صورت رایگان روانه بازار و در اختیار مهندسین و محققین قرار میگرفت. خبری که چند وقت پیش به دست ما رسید حاکی از آن است که توسعه دهندگان این مدل بالاخره به سمت مدلسازی دو بعدی حرکت نموده و سعی کرده اند مدل را در حد یک مدل دو بعدی توانمند ارتقا دهند.

ساختار جدیدی که در مدل دوبعدی HEC-RAS مورد استفاده قرار گرفته به قدری جذاب و کاربردی می باشد که تاکنون در کمتر مدلی به کار گرفته شده است. بسیاری از مدلهای دوبعدی متوسط گیری شده در عمق نسبت به ابعاد سلولی بسیار حساس می باشد و کمترین تغییرات در ابعاد محاسباتی می تواند نتایج متفاوتی را بدست دهد. همچنین در بسیاری از مدلهای دو بعدی مانند: CCHE2D، FLO-2D، IRIC و . . . یک سلول محاسباتی می تواند یا خشک باشد و یا تر. اما در مدل جدید HEC-RAS یک سلول محاسباتی میتواند هم خشک باشد و هم تر. به عبارت بهتر جریان میتواند تنها در بخشی از سلول در جریان باشد و بخش دیگر خشک باشد. این مدل از مفهوم تغییرات درون سلولی (Subgrid Variablity) برای محاسبه پارامترهای جریان در داخل هر سلول استفاده مینماید و این در حالیست که عمده مدلهای دو بعدی از چنین توانائی ارزشمندی برخوردار نمی باشد. اجرای مدل در دو حالت موج دیفیوژن (Diffusion Wave) و موج کاملاً دینامیک (Full Momentum) میسر می باشد. همچنین پشتیبانی از انواع داده های رستری (مانند: Float، Tiff و adf)، امکان دسترسی به منابع آنلاین نقشه مانند Google Earth، Bing Sattellit، NASA USDA NAIP Infrared و . . .، استفاده از هسته های مختلف پردازنده مرکزی (CPU) رایانه از دیگر توانائی های این مدل ارزشمند می باشد. به جرات میتوان گفت که در حال حاضر چنین توانائی هایی در کمتر مدل دو بعدی قابل مشاهده می باشد.

HEC5

 

با توجه به اهمیت و کاربرد این مدل در تحقیقات علمی و مطالعات مهندسی و استقبال بی نظیر کاربران از دوره های مرتبط با این مدل، گروه علمی آموزشی آکادمی هیدرولرنینگ  اقدام به معرفی دوره جامع و کاربردی مدل HEC-RAS نموده است. این دوره آموزشی مجموعه ای بی نظیر از تمامی ویدئوهای ارائه شده در وبسایت hydrolearning.ir در زمینه مدل HEC-RAS می باشد. به عبارت بهتر شما میتوانید در این بسته آموزشی جامع به تمامی دوره های آکادمی که از روز اول تهیه شده دسترسی داشته باشید. مباحثی که در این بسته آموزشی جامع ارائه شده عبارتنداز:

۱- معرفی مقدماتی مدل یک بعدی HEC-RAS

۲- آموزش کاربردی مدلسازی جریان ماندگار با استفاده از مدل یک بعدی HEC-RAS

۳- آموزش نحوه مدلسازی پل ها در مدل یک بعدی HEC-RAS.

۴- آموزش تئوریکی و عملی مدلسازی آبشستگی پایه پل ها در مدل یک بعدی HEC-RAS.

۵- آموزش نحوه مدلسازی کالورت در مدل یک بعدی HEC-RAS.

۶- آموزش تئوریکی و عملی نحوه مدلسازی شکست سد در مدل یک بعدی HEC-RAS.

۷- آموزش تئوریکی و عملکی نحوه مدلسازی انتقال رسوب در مدل یک بعدی HEC-RAS.

۸- آموزش کاربردی و جامع پهنه بندی سیلاب در بستر GIS و با استفاده از الحاقیه HEC-GeoRAS.

۹- آموزش کاربردی مدلسازی دو بعدی در محیط مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

۱۰- آموزش کاربردی نحوه تلفیق مدلسازی یک بعدی و دو بدی با استفاده از مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

۱۱- آموزش مدلسازی سیلاب در یک ناحیه شهری با استفاده از مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

مجموع تمامی ویدئوهای مذکور چیزی در حدود ۶۰ ویدئو و چندین فایل PDF از مبانی علمی برخی از آموزش ها می باشد. ما به شما تضمین می دهیم که با تهیه این دوره آموزشی می توانید بر این مدل هیدرولیکی پر کاربرد تسلط کامل بدست آورید. خرید جداگانه هر کدام از آموزشهای مذکور مبلغی در حدود ۳۷۰ هزار تومان می باشد. اما برای شما کاربر عزیز تخفیفی در حدود ۶۰ درصد در نظر گرفته شده و به همین منظور شما می توانید با پرداخت تنها ۱۵۰ هزار تومان به تمامی ویدئوهای مذکور دسترسی پیدا کنید. در هیچ وبسایتی نمی توانید چنین دوره آموزشی کاملی را تهیه کنید و تنها در آکادمی هیدرولرنینگ این امکان میسر می باشد.

اگر می خواهید در زمینه مدلسازی هیدرولیکی یک بعدی و دو بعدی حرفه ای شوید با ما همراه باشید

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر تمامی لینکهای موردنظر نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

 

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی

bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

370,000 تومان 150,000 تومان افزودن به سبد خرید

Final_HEC_Logo

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 

600765_9mgWknLs

 

منبع : گروه علمی - آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ