آموزش جامع و کاربردی مدلسازی جریان با استفاده از مدلهای عددی دو و سه بعدی

انجام مطالعات و تحقیقات مختلف مهندسی هیدرولیک و رودخانه به طور معمول دارای پیچیدگی­ها و محاسبات فراوانی است که مستلزم دقت و توجه زیاد می­باشد. بنابراین لازم است قبل از اقدام به طراحی و اجرای پروژه­های هیدرولیکی از نحوه عملکرد آنها اطلاعاتی به دست آورد. به منظور پیش‌بینی پدیده­های پیچیده هیدرولیکی لازم است از تکنیک شبیه­سازی یا Modelling استفاده شود که برای انجام این امر مدلهای یک، دو و سه بعدی متعددی تاکنون توسعه داده شده است. مدلهای یک بعدی به علت ساختار نسبتاً ساده آنها به طور فراوان برای شبیه­سازی تغییرات تراز بستر رودخانه در مقیاس­های بزرگ استفاده می­شوند. مدلهای دو بعدی نیز نسبت به مدلهای یک بعدی از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و برای پیش­بینی نرخ انتقال، رسوبگذاری و فرسایش در رودخانه­ها، خورها و مناطق ساحلی بکار برده می­شوند. در نهایت مدلهای سه بعدی به علت حل معادلات جریان در سه جهت مختلف از پیچیدگی به مراتب بیشتری برخوردار هستند. اگرچه مدل­های سه­بعدی درک مناسبی از تاثیرات کوتاه‌مدت سازه­های پیشنهادی را در اختیار کاربر قرار می­دهد، اما برای ارزیابی ریخت­شناسی بلندمدت دارای محدودیت می­باشند که علت اصلی آن محدودیت قدرت کامپیوترهاست. 

RTEmagicP_flow3d_wehr_05

همانطور که ملاحظه می گردد هر کدام از مدلهای مذکور دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود می باشند. در نتیجه نحوه انتخاب مدل مناسب برای اجرای یک شبیه سازی قابل قبول بستگی به کمیت و کیفیت داده های در دسترس و همچنین ماهیت پدیده مورد مطالعه دارد. به عبارت بهتر چنانچه داده های مناسبی از بستر هندسی در دسترس نباشد نمی توان با اطمینان بالا اقدام به ساخت یک مدل سه بعدی از پدیده موردنظر نمود. همچنین اگر پدیده موردنظر دارای ماهیت یک بعدی باشد (مثلا حرکت جریان در رودخانه های نواحی پرشیب و کوهستانی)، ساخت و اجرای یک مدل دو و حتی سه بعدی نمی تواند اطلاعات جدیدی را بدست دهد. همچنین در پدیده هایی که دارای ماهیت دو و سه بعدی هستند (مانند جریانهای چرخشی در قوس رودخانه، حرکت جریان در سیلابدشهای عریض و کم شیب) نمیتوان از مدلهای یک بعدی استفاده نمود.

2D-Model_velocity

با توجه به اهمیت بالای مدلسازی هیدرولیکی در مطالعات مهندسی رودخانه، اساتید گروه علمی آموزشی آکادمی هیدرولرنینگ اقدام به تهیه و ارائه بسته جامع و کاربردی مدلسازی هیدرولیکی با مدلهای دو و سه بعدی نموده است. در این دوره آموزشی جامع عمدتاً به بررسی نحوه مدلسازی سازه های هیدرولیکی (مانند سرریزهای نوک اردکی، سرریزهای زیگزاگی، سدها و . . .) با مدلهای مختلف (HEC-RAS 5(2D), CCHE2D, FLOW3D, FLUENT) پرداخته شده است. این دوره آموزشی مجموعه ای بی نظیر از تمامی ویدئوهای ارائه شده در وبسایت hydrolearning.ir در زمینه مدلسازی هیدرولیکی می باشد. به عبارت بهتر شما میتوانید در این بسته آموزشی جامع به تمامی دوره های آکادمی که از روز اول تهیه شده دسترسی داشته باشید. مباحثی که در این بسته آموزشی جامع ارائه شده عبارتنداز:

۱- آموزش کاربردی مدلسازی دو بعدی در محیط مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

۲- آموزش کاربردی نحوه تلفیق مدلسازی یک بعدی و دو بدی با استفاده از مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

۳- آموزش مدلسازی سیلاب در یک ناحیه شهری با استفاده از مدل دو بعدی HEC-RAS (نسخه ۵).

۴- آموزش کاربردی مدلسازی جریان ماندگار با استفاده از مدل دوبعدی CCHE2D (نحوه ساخت شبکه محاسباتی در محیط CCHE-MESH و اجرای آن در محیط CCHE2D-GUI).

۵- آموزش مقدماتی و کاربردی مدلسازی عددی با استفاده از مدل FLOW-3D (شامل نصب مدل، ساخت شبکه محاسباتی و اجرای یک مدل هیدرولیکی)

۶- آموزش مدلسازی سرریز سیفونی/سرریز مستطیلی و مدلسازی حرکت ذرات رسوبی با مدل سه بعدی FLOW-3D 

۷- آموزش مدلسازی سرریزهای زیگزاگی با استفاده از مدل سه بعدی FLOW-3D (مدلسازی عددی و آزمایشگاهی).

۸- آموزش شبیه‌سازی سه بعدی جریان عبوری از روی سرریز جانبی نوک اردکی با استفاده از مدل عددی FLUENT (تشریح کامل مدل، نحوه ساخت شبکه محاسباتی و اجرای مدل).

۹- آموزش مدلسازی جهش هیدرولیکی با استفاده از مدل عددی FLUENT.

۱۰- آموزش مدلسازی شکست سد با استفاده از مدل عددی FLUENT.

مجموع تمامی ویدئوهای مذکور چیزی در حدود ۵۵ ویدئو و چندین فایل PDF ( و داده های آزمایشگاهی) از مبانی علمی برخی از آموزش ها می باشد. ما به شما تضمین می دهیم که با تهیه این دوره آموزشی می توانید بر مدلهای هیدرولیکی مذکور تسلط کامل بدست آورید. خرید جداگانه هر کدام از آموزشهای مذکور مبلغی در حدود ۲۷۰ هزار تومان می باشد. اما برای شما کاربر عزیز تخفیفی در حدود ۵۰ درصد در نظر گرفته شده و به همین منظور شما می توانید با پرداخت تنها ۱۳۵ هزار تومان به تمامی ویدئوهای مذکور دسترسی پیدا کنید. در هیچ وبسایتی نمی توانید چنین دوره آموزشی کاملی را تهیه کنید و تنها در آکادمی هیدرولرنینگ این امکان میسر می باشد.

اگر می خواهید در زمینه مدلسازی هیدرولیکی دو بعدی و سه بعدی حرفه ای شوید با ما همراه باشید

نکته: با پرداخت هزینه موردنظر تمامی لینکهای موردنظر نمایان شده و می توانید به راحتی اقدام به دانلود آنها نمائید. همچنین یک نسخه از لینکهای موردنظر به ایمیل شما (چنانچه در Inbox نبود به بخش Spam مراجعه نمائید) ارسال خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل با شمار تلفن ۰۹۹۰۳۶۰۸۸۰۳ و در ساعات ۹ صبح تا ۱۷ تماس حاصل نمائید.

پرداخت از طریق کلیه کارتهای بانکی

bankslogo1

(پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود تمامی ویدئوها ظاهر و یک نسخه از آن نیز به ایمیلتان ارسال خواهد شد)

 

270,000 تومان 135,000 تومان افزودن به سبد خرید

2D-3D-Logo

برای اطلاع از آخرین محصولات آکادمی هیدرولرنینگ، به کانال تلگرامی ما به نشانی https://Telegram.me/hydrolearningSite مراجعه کنید

 

600765_9mgWknLs

 

منبع : گروه علمی - آموزشی آکادمی هيدرولرنينگ

آموزش استفاده :

در این بسته آموزشی جامع و کاربردی، جزئیات مدلسازی دو بعدی و سه بعدی با استفاده از مدلهای معروف FLOW-3D، FLUENT، CCHE2D و مدل HEC-RAS-2D ارائه شده است.